postheadericon Wygodne buty piłkarskie dla dzieci

Buty piłkarskie dla dziecka powinny być przede wszystkim idealnie dopasowane do stopy malucha. Oczywiście, nie ma mowy o tym, że kupujemy szkrabowi buty na wyrost, aby służyły mu przez kilka sezonów, bowiem jego noga będzie się w nich ślizgać, co może skutkować poważnym urazem, spowodowanym brakiem stabilności stopy. Poza tym, w przypadku za dużego jak i za ciasnego obuwia, mamy często do czynienia z pęcherzami, obtarciami, które później utrudniają chodzenie, nie mówiąc już o grze w piłkę. A, przecież chyba każdemu rodzicowi zależy na tym, by jego pociecha mogła czuć się komfortowo na boisku, dlatego stawiamy na obuwie wykonane  z najlepszych materiałów.

Oprócz tego, podeszwa butów dziecięcych powinna być gumowa, a najlepszą decyzją jest kupno fasonów przeznaczonych do uprawiania konkretnej dziedziny sportu, bowiem nie ma idealnego obuwia dla najmłodszych, które naddawałoby się zarówno do piłki nożnej lub ręcznej oraz siatkówki. Warto podkreślić to, że obuwie sportowe dla maluchów jest uniwersalne, bowiem mogą występować w nich zarówno chłopcy jak i dziewczynki, choć ich rozmiarówka, kolorystyka, wzornictwo na pewno będą różnić od siebie. Otóż, dziewczynki będą sięgać najczęściej po buty w odcieniach różu, bieli i żółci, a chłopcy wolą zieleń, czerń czy niebieski. Ponadto, dzieci powinny zawsze przymierzać buty sportowe na skarpetki do piłki i ochraniacze na golenie, w których na co dzień uprawiają dany sport, gdyż wtedy możemy sprawdzić czy wszystkie elementy pasują do siebie i stanowią idealny zestaw do gry np. w ręczną. Natomiast w ogóle nie do pomyślenia jest to, że kupujemy obuwie sportowe na oko, gdyż może się okazać za małe lub za szerokie, a przecież nie zawsze możemy je później zwrócić do sklepu.

Jeżeli nasza pociecha dopiero rozpoczyna przygodę z piłką, warto na początku postawić na syntetyczne cholewki z gumową podeszwą, ponieważ obuwie skórzane pod wpływem deszczu twardnieje, a nawet zmienia swój kształt. Natomiast, gdy maluchy trenują na sali gimnastycznej, w zupełności wystarczą dobrej jakości trampki lub buty halowe do piłki. Nie ulega wątpliwości to, że muszą być one przyczepne wygodne, a wtedy na pewno dzieci będą czerpać ogromną radość z gry w piłkę, co będzie się też przekładać na ich wspaniałe osiągnięcia sportowe. Oprócz tego, powinny być one wykonane z przewiewnych tkanin, które wpływają na lepszy komfort gry. Poza tym, buty dla najmłodszych powinny być lekkie, by nie utrafiały im np. biegania.

Jedno jest pewne, zdrowie naszego dziecka jest najważniejsze, w związku z czym nie powinniśmy oszczędzać na obuwiu sportowym dla maluchów. Owszem, korki znanych producentów kosztują niemało, ale z drugiej strony zawsze mamy pewność, iż ograniczają one ryzyko wystąpienia kontuzji. Ponadto, gdy dziecko z nich wyrośnie, możemy je odsprzedać innym pasjonatom piłki, co będzie stanowiło dla nas przynajmniej zwrot części kosztu zakupu butów. Trzeba również powiedzieć o tym, że jeżeli maluch gra tylko okazjonalnie w piłkę, zawsze możemy skorzystać z wypożyczalni sprzętu sportowego lub kupić używane korki.

Reasumując, wybierając obuwie piłkarskie dla dzieci, musimy mieć na uwadze przede wszystkim ich dobro, a nie sugerować się ich atrakcyjną ceną.